"Daca venea Mutu se alegea praful!" De ce i-ar fi stricat Mutu retragerea lui Ronaldo:

Ce bine ca n-a venit Mutu!, au titrat ziarele din Brazilia, dupa 1-0 in fata Romaniei!

"Daca venea Mutu se alegea praful!" De ce i-ar fi stricat Mutu retragerea lui Ronaldo: Jurnalistii din Brazilia scriu ca nationala lui Ronaldo n-ar mai fi castigat amicalul cu Romania, daca era Mutu pe teren. "Am facut un meci bun, am jucat ofensiv, dar asta si pentru ca ne-a permis adversarul. Romanii au venit fara 7 titulari, printre care cel mai bun om al lor, superatacantul de la Fiorentina, Adrian Mutu", scrie Jornal do Brasil.

In locul lui Mutu, Muresan putea sa dea lovitura chiar in minutul 24 al primei reprize. A tras de la 33 de m din lovitura libera direct in transversala!