Mutu, "mort" şi la Cagliari! Antrenorul i-a găsit o scuză după criticile patronului: "A făcut ce a putut! Şi-a ajutat ocazional colegii"

Mutu nu a mişcat nici în deplasarea de la Cagliari. Cesena a pierdut cu 3-0 şi este că şi retrogradată. După criticile patronului dinaintea meciului, Mutu este scuzat de antrenorul Mario Beretta: "Jocul lui Mutu? A făcut ce a putut"

"Mutu nu a fost bine. A făcut ce a putut. El trebuia să îi ajute pe Martinho şi Parolo, dar a făcut-o doar ocazioonal", a declarat antrenorul Cesenei.

Cesena, cu Adrian Mutu în teren până în minutul 72, a fost învinsă duminică, în deplasare, cu scorul de 3-0, de Cagliari, în etapa a XXVIII-a a campionatului Italiei.

Maurizio Pinilla a reuşit hattrick-ul, cu golurile din minutele 14, 45 (penalti) şi 57 (penalti).

Adrian Mutu a fost titular şi a jucat până în minutul 72.

Antrenorul "căluţilor de mare" a criticat şi arbitrajul: "Primul gol a fost din offside, iar penalty-urile nu au fost"