Mutu, slab cu Juventus

Prestatie sub asteptari pentru Adrian Mutu in meciul pe care Fiorentina l-a terminat la egalitate, scor 0-0, pe teren propriu cu Juventus Torino.

Revenit dupa suspendarea ispasita in meciul cu AC Milan, Adrian Mutu a tras tare in startul meciului cu Juventus, mai ales ca toscanii dominau autoritar.

In prima repriza, Mutu s-a luptat mai mult pentru echipa, oferindu-le cateva pase bune lui Cerci si Gilardino.

In schimb, singurele sale realizari din primele 45 de minute au fost doua suturi slabe peste poarta si un clinci cu Aquilani, pe care l-a luat de gat in finalul primei reprize.

Partea secunda nu a adus nimic nou in jocul lui Mutu, "Briliantul" zbatandu-se mult, dar in zadar.

Meciul s-a terminat 0-0, dupa un registru de final de sezon in Serie A, fara prea multa implicare din partea celor doua echipe.

Adrian Mutu a marcat de patru ori in acest sezon pentru Fiorentina.