Mutu a marcat pentru Fiorentina într-un amical cu Primavera

Atacantul român de la Fiorentina marchează şi în amicalele echipei viola, care a jucat o partidă de pregătire cu formaţia de tineret, Primavera. Adrian Mutu a înscris încă din minutul 8, atunci cînd a transformat sigur o lovitură de pedeapsă, deschizînd scorul. Primavera a egalat un minut mai tîrziu, prin Grifoni, iar Cerci a închis tabela în minutul 19, conform site-ului fiorentina.it. La "amicalul" disputat de echipa lui Mihajlovici au asistat 30 de suporteri.

"Briliantul" a punctat de 4 ori în acest sezon, în cele 16 întîlniri pentru Fiorentina, ultima fiind cea cu AS Roma, terminată la egalitate, 2-2.

Fiorentina, în prima repriză: Boruc; De Silvestri, Masi, Natali, Pasqual; Behrami, D'Agostino, Donadel; Cerci, Mutu, Babacar
Fiorentina, în a doua repriză: Frey; Comotto, Gamberini, Kroldrup, Gulan; Salifu, Montolivo, Baccarin; Marchionni, Ljajic, Seferovic. All: Mihajlovic.

Fiorentina Primavera, în prima repriză: Neto, Piccini, Fatticcioni, Biondi, Bagnai, Agyei, Panatti, Acosty, Rosaia, Matos, Grifoni
Fiorentina Primavera, în a doua repriză: Seculin, Alan, Mateo, Manes, Bittante, Rosaia, Agyei, Fossati, Grifoni, Faralli, Magheri