VIDEO "Dublă" Mutu în ultimul amical al Fiorentinei! Atacantul, anunţat rezervă cu Inter

Adrian Mutu a marcat joi două goluri în partida de pregătire pe care echipa AC Fiorentina a câştigat-o, cu scorul de 14-0 (5-0), în faţa formaţiei de amatori Arpino.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost marcate de Babacar - 4, Ljajici - 3, Gilardino - 2, Montolivo, Cerci şi Behrami.

Adrian Mutu, care a fost accidentat în ultima perioadă, a evoluat în repriza a doua, iar presa italiană a scris că formula folosită în prima repriză a acestui amical ar putea fi cea cu care antrenorul Sinisa Mihajlovici va începe meciul de duminică, din deplasare, cu Internazionale Milano, din etapa a XXXVI-a a campionatului italian. Astfel, românul ar putea sta pe bancă la partida de la Milano.

De asemenea, presa italiană a scris că internaţionalul român se va despărţi de Fiorentina la finalul acestui sezon.