Mutu, ridicat in slavi de italieni

Adrian Mutu a jucat doar 40 de minute in partida pe care AC Fiorentina a disputat-o cu Inter, dar a fost suficient pentru a impresiona pe toata lumea.

Atacantul roman a primit numai cuvinte de lauda dupa prestatia avuta la Milano, chiar daca echipa sa a pierdut cu 3-1.

Introdus in minutul 56, "Briliantul" a aratat o pofta mare de joc si doar ghinionul sau imprecizia lui Gilardino au facut ca Fiorentina sa nu marcheze mai mult.

Site-ul fcinternews.it n-a trecut cu vederea prestatia lui Mutu si-l lauda pe internationalul roman.

"In repriza a doua, Fiorentina se vede mai mult in joc, in special datorita lui Mutu. Romanul i-a dat doua pase bune lui Gilardino, nefructificate insa de acesta, si a fost aproape sa-l invinga pe Julio Cesar cu un lob", scrie sursa citata.

Inter a castigat, scor 3-1, intalnirea disputata duminica, pe teren propriu, cu AC Fiorentina, inetapa a 36-a a campionatului italian de fotbal - Serie A.