Mutu, titular la Fiorentina

Adrian Mutu dispută la această oră al doilea meci de la revenirea pe teren după suspendarea dictată pentru dopaj.

Adrian Mutu este titular în meciul Fiorentina-Chievo, primul meci al zilei de astăzi din etapa a 10-a a campionatului de fotbal din Italia. Jocul a început la 13.30 (n.r. - ora României), scorul la pauză fiind 0-0. Piteșteanul a fost, din nou, cel mai activ jucător al toscanilor. „Mutu este singurul care o poartă înainte pe Fiorentina: românul a suferit încă un fault, al treilea în ultimele 5 minute”, a scris, în comentariul live al partidei, la minutul 38, publicația „La Gazzetta dello Sport”.

Este a doua partidă pe care „Briliantul” o dispută după ispășirea suspendării dictată pentru dopaj, după jocul cu Catania.