Mutu, integralist din nou la Fiorentina şi pasator la singurul gol al partidei cu Chievo 1-0!

Adrian Mutu a început ca titular partida pe care echipa sa, Fiorentina, a susţinut-o împotriva lui Chievo (1-0), în cadrul etapei cu numărul 10 din Serie A. Atacantul român s-a remarcat prin câteva acţiuni personale disecate de realizatorii televiziunii Sky în pauza meciului, dar şi în urma unei lovituri libere periculos executate, dar scoasă in-extremis de portarul Sorrentino. Cu 10 minute înainte de final

Min 90 - Mutu a fost călcat de un adversar, având nevoie de intervenţia medicilor

Min 80 - Cerci deschide scorul pentru Fiorentina după o fază începută de Adrian Mutu. Românul a centrat în careu, Gilardino a tras la poartă, portarul oaspeţilor a respins până la Cerci, care a marcat

Min 60 - Mutu şutează din nou, însă nu nimereşte spaţiul porţii

Min 33 - Sorrentino reţine balonul trimis de Mutu din lovitură liberă

Min 31 - Mutu are o acţiune în careul lui Chievo, dar şutul său este blocat de fundaşii adverşi