Mutu schimbat la pauza in dezastrul de la Roma

Adrian Mutu a inceput ca titular meciul din deplasare cu AS Roma, dar atacantul roman a fost lasat la cabine dupa 45 de minute dezastruoase pentru Cesena.

Roma a inceput ca din tun si in minutul 9 gazdele aveau deja 3-0 pe tabela. Lamela l-a servit ideal in doua randuri pe Totti (minutele 1 si 8), iar Borini a ridicat majorat avantajul la 3-0.

Cesena a reactionat dupa pauza prin Eder, care a finalizat spectaculos din pasa lui Candreva, jucatorul intrat in locul lui Mutu.

Gazdele au mai punctat de doua ori pana la final prin Juan (min.62) si Pjanic (min.70).