Mutu a facut un gest rarisim in Italia

Adrian Mutu a facut un gest rarisim pentru un fotbalist la pauza meciului dintre AS Roma si Cesena.

Nemultumit de evolutia slaba pe care a avut-o in primele 45 de minute, atacantul roman a plecat capul in vestiar si a cerut sa fie schimbat, considerand ca nu merita sa mai intre pe teren si in partea secunda.

"Mutu a simtit ca nu da randamentul scontat de echipa. Mi-a cerut sa il schimb si am facut asta", a dezvaluit antrenorul Daniele Arrigoni.

Chiar si in aceste conditii, jurnalistii italieni nu-l iarta pe Mutu pentru evolutia modesta, acordandu-i note intre 4 si 5.

La pauza, scorul era 3-0 pentru AS Roma, iar la final "calutii de mare" au cedat cu 5-1.

In acest sezon, Mutu a marcat sase goluri in 15meciuri pentru Cesena.