VIDEO Prima victorie pentru echipa lui Mutu! » Cesena se impune cu 1-0 la Bologna

Cu Adrian Mutu integralist, Cesena s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la Bologna şi a reuşit să obţină prima victorie din acest sezon.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Parolo în minutul 84. Un şut senzaţional de la peste 25 de metri care nu i-a dat nicio şansă portarulului Bolognei. Vezi aici VIDEO!

Mutu a avut o evoluţie bună şi a atacat de mai multe ori la poarta Bolognei. Cea mai mare ocazie a avut-o în minutul 69, însă şutul său a fost respins în extremis de portar în corner.

În ciuda acestei victorii, Cesena rămîne pe ultimul loc în Serie A, cu şase puncte acumulate în 11 partide.