Mutu a bifat 60 de minute în deplasarea de la Chievo. Ce a făcut "Briliantul"

Adrian Mutu a fost titular în partida pe care echipa lui, Cesena, a pierdut-o azi, 0-1, pe terenul lui Chievo
"Briliantul" a fost nevoit să părăsească terenul în minutul 60, la scorul de 0-0, în urma unor considerente de ordin tactic. Golgeterul "naţionalei" a fost sacrificat de antrenor în interesul echipei după ce fundaşul Lauro a fost eliminat.
Pînă să-i lase locul în teren lui Rossi, Mutu reuşise o singură acţiune mai importantă, reluînd imprecis în minutul 50. Gazdele tot s-au impus pînă la urmă prin golul lui Moscardelli (78), iar Cesena rămîne pe ultimul loc în Serie A cu 16 puncte şi îşi continuă drumul sigur spre Serie B.
Atacantul de 33 de ani urmează să se alăture mîine "tricolorilor" în cantonamentul de la Mogoşoaia în vederea amicalului cu Uruguay, programat miercuri, de la ora 20:30, în direct la Antena 1