Hattrick Mutu în Genoa - Fiorentina!

Atacantul român Adrian Mutu a fost pe teren încă din primul minut în jocul pe care Fiorentina îl dispută la Genova.
Chiar dacă a avut unele probleme medicale în ultima săptămînă şi nu a evoluat în amicalul disputat de naţionala României împotriva Croaţiei, Mutu a fost recuperat şi evoluează în atacul echipei pregătite de Cesare Prandelli alături de Alberto Gilardino.În minutul 60, la scorul de 3-0 pentru gazde, Adrian Mutu a reuşit să reducă din handicap transformînd un penalty acordat pentru un fault asupra lui Gilardino.În minutul, 80 Adrian a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri de poarta lui Rubinho, acesta a respins în transversală, dar balonul a ricoşat în poartă. Este 3-2!La ultima fază a meciului, Mutu a reuşit să restabilească egalitatea printr-o execuţie cu latul piciorului drept, la colţul lung, de la 15 metri, fără şanse pentru Rubinho! 3-3 rezultat final!

Vezi aici comentariul live - text al meciului.

Min 6: Mutu trage puternic de la 20 de metri. Mingea se duce peste poarta lui Rubinho.
Min 7: Jovetic suteaza, mingea e deviata si ajunge la Mutu, care rateaza insa.
Min 12: GOL GENOA! Faza de manual reusita de Thiago Motta, care a marcat dupa o combinatie superba cu un coechipier.
Min 14: Mutu suteaza de la marginea careului pe jos, mingea se scurge pe langa poarta celor din Genoa.
Min27: Genoa a aproape de golul doi in urma unui corner, mingea a fost deviata periculos de oaspeti!
Min31: Vargas ii ia fata lui Mutu si suteaza periculos din lovitura libera!
Min37: Genoa duce scorul la 2-0! Gol, Palladino!
Min40: Mutu bate periculos o lovitura libera, mingea e deviata cu capul, dar trece pe langa poarta gazdelor!
Min44: Gilardino suteaza din voleu, mingea trece putin pe langa vinclul portii adverse
Min45: Fiorentina intra la pauza fara gol dat, dar cu doua primite!
Min50: Fiorentina are inca o sansa de a reduce diferenta, Jovetic trage pe langa!
Min52: Jovetic este imitat de Montolivo!
Min56: Fiorentina e la pamant! Genoa duce scorul la 3-0 dintr-un penalty!
Min69: Mutu reduce din diferenta dintr-un penalty!
Min67: Mutu are o lovitura libera de la marginea careului, dar suteaza in zid!
Min68: Mutu are o mare ocazie, mingea trimisa cu capul trece milimetric pe langa poarta!
Min76: Fiorentina incerca sa relanseze jocul,
Mutu paseaza pe stanga, centrare, dar Jovetic suteaza mult peste!
Min80: Mutu suteaza de la 30 de metri, mingea intra in poarta! Gamberini este cel care a impins mingea in poarta, dar golul este trecut in contul lui Mutu!
Min90: Mutu a egalat in ultimul minutu! Mutu a avut un meci senzational!