Mutu a revenit! Palermo 2-4 Fiorentina! Vezi toate fazele facute de roman!

Mutu a fost titular dupa trei luni la Fiorentina! Romanul a aratat ca e in forma si a contribuit la primele goluri date de echipa sa. Mutu a jucat 82 de minute si a avut a 100-a aparitie in tricoul echipei viola!

Mutu a revenit! Palermo 2-4 Fiorentina! Vezi toate fazele facute de roman! Echipele de start:
Palermo (4-3-2-1): Sirigu, Munoz, Andelkovic, Bovo, Balzaretti, Migliaccio, Kurtic, Nocerino, Ilicic, Pastore, Miccoli

Fiorentina (4-3-3): Boruc, Comotto, Gamberini, Camporese, Pasqual, Behrami, Donadel, Montolivo, Santana, Gilardino, Mutu

Desfasurarea meciului:

Min 1: A inceput meciul cu Fiorentina in atac!

Min 7: GOL Palermo! Pastore inscrie cu o reluare de la 12 metri!

Min 13: Mutu iese in prim plan! Romanul a fost faultat la 20 de metri de un fundas advers si tot el a executat lovitura libera! Mingea trimisa de roman s-a dus peste poarta lui Sirigu insa!
Min 18: Mutu a fost la un pas sa inventeze o pasa de gol pentru colegul sau Gilardino! Romanul a deviat superb cu calcaiul la 30 de metri de poarta adversa si italianul a ramas singur pe contraatac, insa a tras in portarul advers!
Min 19: Mutu repeta faza si il lasa din nou pe Gilardino in careul advers, insa de data asta atacantul italian a fost ajuns din urma de fundasii adversi!
Min 36: GOL Fiorentina! Gilardino reia cu capul in poarta dupa o centrare superba a lui Behrami!

PAUZA! Mutu a fost in forma in prima repriza a meciului de la Palermo! Romanul a realizat doua faze superbe, insa colegul sau din atac Gilardino a ratat incredibil!

Min 46: S-a reluat meciul!
Min 48: GOL Palermo! Sicilienii marcheaza din nou in startul reprizei! Nocerino reia cu capul in poarta o centrare perfecta a lui Pastore!

Min 53: Mutu salta superb o minge pentru Gilardino peste apararea adversa, insa atacantul italian rateaza interceptia!
Mn 70: GOL Fiorentina! Pustiul de 18 ani Camporese egaleaza cu o reluare din 6 metri!

Min 78: GOL Fiorentina! Bovo isi inscrie in proprie poarta!
Min 82: Mutu este inlocuit! Natali intra in locul atacantului roman!
Min 88: GOL Fiorentina! Montolivo inscrie dupa un contraatac fulger!